Jump to content

Chevrolet Cruze

Started by foggy_du , Dec 30 2009 08:13 PM

• Please log in to reply
26 replies to this topic

foggy_du
  • foggy_du
  • Members
  • 1881 posts
  • LocationDubrovnik

Dakle, pošto uskoro pomalo proširivam obitelj, trebam i malo širi auto, tako da mi je ovaj auto zapeo za oko...u Dubrovniku ga ne mogu tek tako dobiti na probu, a ni nema ih puno prodanih, pa ako netko ima iskustava, slobodno neka utipka koju pametnu...meni se prvenstveno sviđa zbog cijene, prostranosti i izgleda...udobnost, potrošnja, ponašanje na cesti me zanima...
[img width=1024 height=682]http://slike.hr/slike/2/2_8a749.jpg[/img]
[img width=1024 height=682]http://slike.hr/slike/4/4_aaba1.jpg[/img]
[img width=1024 height=682]http://slike.hr/slike/1/1_e64e8.jpg[/img]
[img width=1024 height=682]http://slike.hr/slike/3/3_95164.jpg[/img]
[img width=1024 height=541]http://slike.hr/slike/k/kabina_f772a.jpg[/img]
There's a hierarchy of insanity in motor sports. Normal people think all racers are crazy. Folks who race sedans think people in open-wheel cars are nuts. They all think motoracers are absolutely off theirs meds. But everyone agrees who are absolutely craziest people in racing - rally racers."

akcija007
  • akcija007
  • Members
  • 652 posts
  • LocationRakitje

na cesti stvarno dobro izgleda ali ne mogu procijeniti koliko je točno velik, nisam se još sjeo u njega. kamo uopće spada to prometalo, na kojoj je platformi rađen?
099 3323 500 :: 01 3323 371

MDJ
  • MDJ
  • Members
  • 130 posts
  • LocationDubrovnik

Foggy imaš novu Astru za provozat u Auto Dubrovnika. Ja ću poći početkom slijedećeg tjedna čisto da vidim kakva je  :toothy9:
Inače znam par ljudi koji imaju Chervolete, nitko se ne žali  :hello2:

Rainmaker
  • Rainmaker
  • Members
  • 996 posts
  • LocationKoprivnica

auto je isplativ u omjeru uloženo dobiveno, ima brdo opreme vec u seriji, starci su uzeli  beloga  :angel4:  i za sad nikakvi problemi i vise smo nego zadovoljni, auto je ogroman jedva da nam stane u garažu, a rađen je na platformi ko i nova astra...
ja sam imal jos i prije prilike voziti do orahovice i natrag ga  ali verziju sa full opremom i najjacim benznicem..  auto se solidno ponasa po cesti i fakat je dobar izbor.... evo tolko od mene  :toothy9:

King
  • Jurica
  • Members
  • 1896 posts
  • LocationNovaki-Perjavica

Vozil sam ga i ok je auto :respect: :respect:. Prostran, velik i super zgleda iznutra :love4:.
Iako bi ja radije u tom cjenovnom rangu uzeo Octaviu sa nekom oskudnijom
opremom :angel4: :angel4: :angel4:.... Na Cruzu se puno gubi :cool2:

Brne Samurai
  • Brne Samurai
  • Members
  • 440 posts
  • LocationHawkCity iliti Jastrebarsko

Jel ima negdje slika neke osnovne opreme da se vidi kak je to u stvari u običnoj serijali?

Rainmaker
  • Rainmaker
  • Members
  • 996 posts
  • LocationKoprivnica

Jel ima negdje slika neke osnovne opreme da se vidi kak je to u stvari u običnoj serijali?

mogu ti ja poslikat svojega i napisati kaj ima u serijali ako hoces....  ?? 

s time da smo mi uzeli jos i klimu i  paket sigurnosti

Scorpion
  • Scorpion
  • Members
  • 561 posts
  • LocationKoprivnica

imali smo jednu na servisu prije cca 20 dana
stvarno svaka čast mali koreancima.
unutrašnjost lijepo dizajniranan i pregledna, neznam koji stupanj opremem jest ta imala, ali finis izrade je stvarno na razini mozda čak i razinu više.
dok sam sjedio u njoj stvarno je prostrano i preglrdno...mozda zadnje staklo ono ko da se vozim u gtc-jki ali to je bilo na kojih 5 min dok sam ju parkirao na dizalicu i s nje dolje.
Vozio se nisam, ali prvi dojam stvarno jako dobar!

rzadrav
  • rzadrav
  • Members
  • 657 posts
  • Locationvarazdin-ludbreg-varazdin

ima ga i moj kolega i jako je zadovoljan s obzirom na omjer uloženo dobiveno.
jer za te novce neki zapadni ide s puno manje opreme a sad kaj se tiče kvalitete teško je govoriti jer to su relativno novi modeli da bi mogli pričati o problemima, a kaj se tiče zapada tu več i vrapci pjevaju o problemima  :lol2: :lol2: :lol2

damo
  • damo
  • Members
  • 1671 posts
  • Locationmed murom i dravom

ovdje imaš 30 strana rasprave o tome, ima i fotki sa baznom opremom,
gdje su materijali unutra tak-tak..

http://www.forum.hr/...ad.php?t=437721

1.6 ecotec opelov benzinac je dosta rastrošan, ispod 12 l po gradu mislim da neide, a 115 ks.

foggy_du
  • foggy_du
  • Members
  • 1881 posts
  • LocationDubrovnik

Mislim da za 90 000 kn nema Octavije...a ovaj mi izgleda puuuno bolje,luksuznije i mislim da nije neka velika razlika u kvaliteti...samo me zanimaju cijene dijelova i servisa...mati mi ima mazdu 3, i svakom neprijatelju bih je poželio...auto ima 70 000 km, a do sad je otišla lamela, 2 ležajakotača, diskovi tokareni nakon 20 000 km, obloga retrovizora plastična cca. 900 kn...po komadu a ne par...zato me zanima jer nije europski auto pa bi dijelovi mogli biti skuplji...
There's a hierarchy of insanity in motor sports. Normal people think all racers are crazy. Folks who race sedans think people in open-wheel cars are nuts. They all think motoracers are absolutely off theirs meds. But everyone agrees who are absolutely craziest people in racing - rally racers."

MKmarino
  • MKmarino
  • Members
  • 677 posts
  • LocationMetkovic

To treba gledat odvojeno od marke do marke. Meni je mazda 6 ludnica auto ali sam isto cuo da je skupa za odrzavat dok sam ja prije leona imao hyundaia 6 god. i mogu ti rec da onda po mom iskustvu cijene dijelova i servisi su bili 10 puta jeftiniji nego danas seat, vw ili skoda.

foggy_du
  • foggy_du
  • Members
  • 1881 posts
  • LocationDubrovnik

Prijatelj mi ima mazdu 323P, i kad mi reče koliko ga dođu popravci ja bi odavno bacio bombu pod nju...idemo je pogledati, kad se vratim iznijet ću svoje dojmove... :cool2:

foggy_du
  • foggy_du
  • Members
  • 1881 posts
  • LocationDubrovnik

Upravo došao sa probe...još uvijek pod dojmom, pozitivnim! Jedina mana neelastičan motor, do 3000 okretaja klinički mrtav, iznad toga lijepo ide, na kompu pokazivalo prosijek 9,5 litara, relativno normalna vožnja...Vizualno, komfor, prostranost auta jaaako dobra, oprema isto i samo su malo veće cijene u 2010...meni je zapeo za oko 1,6 sa svim osim kožnih siceva za 16 000 jura...po meni jaaako dobar auto...u svakom slučaju puno bolji od moje ibize... :sad2:

Dare
  • Dare
  • Members
  • 2801 posts
  • Locationokolica Zapreššića

baš sam sjeo u jednog u salonu i iskreno meni auto preeeedobro izgleda.....stvarno mi nema mane kaj se izgleda tiče....tak da ga ja svakako preporučam... :cheers:
.....bolje pet do dvanaest nego nijednu poslije jedan....

Leo
  • Faithless
  • Members
  • 1071 posts
  • LocationTrogir

sta nije 1.6 motor malo preslab za toliko auto...... :dontknow: :dontknow: :dontknow:

foggy_du
  • foggy_du
  • Members
  • 1881 posts
  • LocationDubrovnik

Ista stvar kao i u Leonu...nije spor ali nećeš ni probiti zvučni zid... :xlaugh2:
Možda je leonov 1,6 malo elastičniji, ali ovaj ide sasvim solidno kad se zavrti, ali tad i troši.

Guest_robi7007_*
  • Guests

To treba gledat odvojeno od marke do marke. Meni je mazda 6 ludnica auto ali sam isto cuo da je skupa za odrzavat dok sam ja prije leona imao hyundaia 6 god. i mogu ti rec da onda po mom iskustvu cijene dijelova i servisi su bili 10 puta jeftiniji nego danas seat, vw ili skoda.

Što se tiče održavanja Mazde 6 eto sad će joj bit 2 god. kako je imam u drugom mjesecu, bio sam na servisu na 16000 ( inače servisni interval je god. dana ili 20 000km) servis me je došao 1600kn, ako se ne varam servis na Ibizi prvi je koštao oko 1200-1300kn tako da sad gledajući i nije toliko skupo sad ćemo vidjet drugi servis koliko dođe jer znam da su mi za Ibizu tražili 1800kn u servisu na što sam im se nasmijao a i tako joj je garancija istekla!

Što se Cruza tiče meni je super autić za te novce ima ga strina uzela je bijelog, ima dosta opreme, unutra mi sasvim solidno djeluje rekao bih iznutra je Insignija, auto ima dosta mjesta i mislim da nećeš pogriješit jer za te novce ne možeš dobit bolji auto! A sad  pouzdanost mislim da nebi trebalo bit nikakvih problema jer to je sve tehnologija iz Opela!
Ja osobno se ne bih puno dvoumio auto je lijep iz vana i unutra, plastika je i više nego solidna!

foggy_du
  • foggy_du
  • Members
  • 1881 posts
  • LocationDubrovnik

Nisam ja bio pričao o redovnim servisima, već o nenadanim popravcima, poklopcu retrovizora koji dođe 1000 kn, štoplampama koje koštaju kao da je mercedes GenŠer, ili šaraf koji stoji negdje na dovodu goriva, zaboravih točno gdje, dakle jedan šaraf s rupicom u sebi 1900 kn...a kako sa starim radim na procjenama šteta za jedno osiguranje, znam da je Mazda 3, koja je bila u voznom stanju proglašena totalkom zbog iznosa cijene popravka. A bila je stara 2,5 godine...

Guest_robi7007_*
  • Guests

Nisam ja bio pričao o redovnim servisima, već o nenadanim popravcima, poklopcu retrovizora koji dođe 1000 kn, štoplampama koje koštaju kao da je mercedes GenŠer, ili šaraf koji stoji negdje na dovodu goriva, zaboravih točno gdje, dakle jedan šaraf s rupicom u sebi 1900 kn...a kako sa starim radim na procjenama šteta za jedno osiguranje, znam da je Mazda 3, koja je bila u voznom stanju proglašena totalkom zbog iznosa cijene popravka. A bila je stara 2,5 godine...

Pa to je opće poznato da su skupi djelovi! Al o tome bi se dalo raspravljat nećemo u OT!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users