Jump to content

gubi gas

Started by striko_ri , Jul 31 2017 07:11 AM

• Please log in to reply
3 replies to this topic

striko_ri
  • striko_ri
  • Members
  • 5 posts
  • Ime i prezime:
    Striko

Pozdrav,

citao sam po forumu i nisam siguran kamo ovaj moj problem se moze prikljuciti, ali ajmo pojasniti prvo sto se dogodilo. 

Voznja na autoputu u 5. oko 140kmh i samo odjednom papucica gasa propada do kraja, auto ne ubrzava i jedva odrzava ikakvo ubrzanje i spusta na cca 2000 okretaja, uglavnom se to desava u 5oj brzini, ponekad ako spustim u 4. isto nema snage. Tek kad usporim u drugu ili stanem auto se opet razbudi i normalno ubrzava. Obicno se taj problem ponavlja u 5oj izmedju 2500-3000 okretaja... 

razni se problemi spominju, mjerac protoka zraka, egr, dizne, filter zraka, nisam vise siguran sto bi moglo biti... 

Altea 1.6 tdi, 77kW, 2010g

Tom
  • Tom
  • Members
  • 2986 posts
  • LocationKR, ~Tuheljske Toplice
  • Ime i prezime:
    Tomislav Kralj

Pretpostavljam da se radi o 1,6 TDI, 77 kw. Moj stari je imao sličan problem Na Škodi, Octavia, ali se to događalo u svim brzinama kad si neko neodređeno vrijeme vozio pod konstatnim gasom, nije bilo pravila.

Dali smo reparirati dizne i skinuli DPF, drugi softwer i malo su je dignuli. Od tada nije bilo takvog problema, ide manje više dobro. To je bilo prije 3 godine

Leon 1,9 TDI. 81 kw +  B)

Fiat Tipo Sedicivalvole 102 kw +  B)

Lancia Thesis 2,4 Multijet Comfortronic Centenario Elegante 154 kw+  B)

striko_ri
  • striko_ri
  • Members
  • 5 posts
  • Ime i prezime:
    Striko

koliko dojde reparacija dizni? 

jel moguce da je to od prljavog goriva? jer samo jednom mi se dogodilo i nakon toga sve noramalno...

Altea 1.6 tdi, 77kW, 2010g

Tom
  • Tom
  • Members
  • 2986 posts
  • LocationKR, ~Tuheljske Toplice
  • Ime i prezime:
    Tomislav Kralj

Ovisno o koja je dizna ugrađena, u grubo oko 800 kuna po dizni.

Iskreno nema pojma o čemu ovisi, jer neke dizne rade bez greške, a neke ne. Recimo na A2 1,6 TDI, 3 puta sam mijenjao dizne.

Činjenica je da kad uvezem auto iz Njemačke ili Italije i kad ga tu natočim da znaju crknut dizne. 

Leon 1,9 TDI. 81 kw +  B)

Fiat Tipo Sedicivalvole 102 kw +  B)

Lancia Thesis 2,4 Multijet Comfortronic Centenario Elegante 154 kw+  B)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users