Jump to content

Ibiza 1.9 tdi problem sa dimom -citaj

Started by goranek , Jun 09 2017 01:22 PM

• Please log in to reply
2 replies to this topic

goranek
  • goranek
  • Members
  • 30 posts
  • LocationVaraždin
  • Ime i prezime:
    Goran Težak

Pozdrav, imam ibizu kojoj je mjenjan motor radi puknuća bloka. Moja ibiza je 1.9 tdi 81kw, a unutra je stavljen motor od golfa 4 1.9 tdi 66kw i stavljene su moje dizne ,kaže mehaničar koji je slagao da su mašine iste da je samo razlika u diznama i turbini..
Nakon toga je stavljen protocni auspuh i ociscen katalizator i od onda sam primjetio da auto dosta kad je hladan dimi i kad ga stisnem prva druga da kao motor se strese i jako zadimi i vani dosta zasmrdi..a kad je topli to se ne dogadja. Mehanicar kaze da su problem dizne..jel mu je vjerovati ili je mozda nesto drugo problem? Hvala unaprijed i oprostite na dugom postu.

Tom
  • Tom
  • Members
  • 2981 posts
  • LocationKR, ~Tuheljske Toplice
  • Ime i prezime:
    Tomislav Kralj

Normalno je da auto dimi kad je hladan, ali to nije dim nego jer para.
Motor 81 kw ima drukčiji vakuum od onoga 66 kw. 66 kw imaš AGR i ALH, razlika vakuum i turbo. Moraš vratiti svoju bosch pumpu, dizne, turbo... da bi to radilo.
Tvoj 81 ima varijabilni turbo, ovaj 66 ako je AGR nema. Ti kad stisneš gas, nakupi se goriva, kad dobi zraka onda zdimi.

Poslano sa mog Huawei koristeći Tapatalk

Službeno nemam svoj auto.

Neslužbeno se vozim u Lancia Thesis 2,4 Multijet Comfortronic Centenario Elegante

goranek
  • goranek
  • Members
  • 30 posts
  • LocationVaraždin
  • Ime i prezime:
    Goran Težak

u auto je stavljen goli motor, znaci moje su dizne, moja bosch pumpa i turbina..

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users