Jump to content

Altea Freetrack 1.6CR TDI servisna knjižica (plan održavanja)

Started by DrazenG , Mar 02 2017 03:31 AM

• Please log in to reply
3 replies to this topic

DrazenG
  • DrazenG
  • Members
  • 11 posts
  • Ime i prezime:
    Dražen Gal

Bok ljudi. Imam velikih problema s autokućom gdje sam kupio alteu 1.6tdi i molim za pomoć. auto imam oko 2,5 godina i napravio sam sa 60000km na 140000km. sad je star ukupno 5,5 godina i znam da je otprilike vrijeme za izmjenu seta zupčastog remena, no htio bi točnu informaciju kada se isti mijenja (na koliko km, van godina starosti), jer sam pri kupovini dobio plan održavanja za krivi motor (1.9tdi), a ti koji su mi prodali auto su toliko nesposobni da se već godinu dana ganjamo oko te knjižice, pa ako netko ima da je kupio auto nov i dobil to bil bi zahvalan za informaciju oko intervala zamjene remena. Neznam dal nešto znači ali prije 1000km morao sam promjeniti EGR ventil... a u intervalu koji sam napravio nikad mi se nije upalio onaj DAF za čišćenje... korisnički priričnik također nisam dobio, no to vidim da mogu skinuti sa seat.com

p.s.

neznam točno kakva su pravila na forumu oko toga, pa nisam pisao ime autokuće, no ako nekoga znanima koliko su jadni slobodno se javite pa vam pošaljem cijelu priču.... da ne spominjem da je auto prodan, a da je bio slupan 2x i da mi nije bilo rečeno, a to sam otkrio nakon famozne (po zakonu...bla bla) 2godine..

pozz

Dražen

Mario RC
  • Mario RC
  • Moderators
  • 1309 posts
  • LocationVelika Gorica

Moja preporuka je da odes u ovlasteni servis i pitas kada je po njima predvidena promjena remena.Nisam siguran, ali mislim da je za golfa 6 1.6 tdi bilo na 200000km da se mijenja.Moja preporuka bi bila svakih 5 godina ili 100000km predenih.Tako da najbolje to sada odraditi i miran si, jer mozda ima i vise km nego sta pise.Sto se tice dpf filtera, njega neces ni skuziti kada se aktivira i cisti, a ako ti se lampica ne pali od njega znaci da je sve ok.Eto nadam se da sam bar malo pomogao :) I ovo sta je bio razbijen neka te nista ne brine ako je dobro slozen.Pretpostavljam da je bio dva puta odraden na kasko prije prodaje :)

Never argue with stupid people,they will drag you into their level and beat you with an experience

DrazenG
  • DrazenG
  • Members
  • 11 posts
  • Ime i prezime:
    Dražen Gal

Pozdrav!

Hvala na komentaru s kojim se slažem. Zamijeniti ću sad sve skupa, iako sam u međuvremenu dobio konačno, ali sam info na mail (ne knjižicu), da se mijenja na 210000km.

Nije baš dobro složen jer staklo suvozača stalno "navlači" onu vanjsku gumenu brtvu kad se diže i vidi se kak obloga vrata ne sjeda lijepo na plastiku komandne ploče, za razliku od vozačeve strane koja nije bila slupana. Ne znam kako se sređena šteta jer je to odradila vrla autokuća koja je auto prodala.

p.s.

Da ne bude sve na krivo... auto je i više nek zakon, pogotovo kad se uzme prostranost.

lp

Mario RC
  • Mario RC
  • Moderators
  • 1309 posts
  • LocationVelika Gorica

Mozda otici do nekoga limara ako imas pa da pogleda sta se da napraviti.Mislim da se to da lako sloziti

Never argue with stupid people,they will drag you into their level and beat you with an experience

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users