Jump to content

Problem s podvozjem

Started by damirspuki1992 , May 26 2015 12:59 PM

• Please log in to reply
5 replies to this topic

damirspuki1992
  • damirspuki1992
  • Members
  • 3 posts

Ovak imam proplem s balans stangom kad zakucam auto do blatobrana balans stanga mi struze po poluosovini pa me zanima kak to napravit da ne struze probo sam s stelajucim stabilizatorima za balans ali nista kad dignem balans stangu onda struze kad motam jel moguce kak to promjenit???

Mladjo
  • Mladjo
  • Members
  • 308 posts
  • LocationNovska

Ja sam stavio stabilizatore sa Forda Pume, ali moj nije zakucan do kraja. Nije doduše strugalo ni sa originalnim stabilizatorima.
Nadam se da ti je bar od neke pomoći ovo.

Jako ili nikako!

damirspuki1992
  • damirspuki1992
  • Members
  • 3 posts

Pomaze mada sam cuo da bi bilo dobro nabavit balans stangu od audija tt-a, cupre ili fr-a... koja ide ispod poluosovine

Mladjo
  • Mladjo
  • Members
  • 308 posts
  • LocationNovska

Mislim da je razlika samo u debljini štange i da ti od TT-a ne bi odgovarala jer je to mehanika sa G4/5 ovisno o modelu. Osobno ne bih stavljao tvrđu balans štangu na prednjopogonaš, ali ukusi su različiti. Čak i jedan mm deblja štanga je bitno tvrđa od ove tanje. (diametar na četvrtu potenciju ili tako nekako je dio formule za izračun čvrstoće balans štange - ima ovdje strojara koji će to ispraviti ako griješim)

Jako ili nikako!

damirspuki1992
  • damirspuki1992
  • Members
  • 3 posts

Neznam onda sta napravit....
A jel bi se dalo di nabavit balans stanga koja ide ispod polu osovine

Renda
  • Renda
  • Administrators
  • 4215 posts
  • LocationZagreb

Kao prvo, bilo bi poželjno da napišeš o kojem se autu radi... I isto tako da topic otvaraš na mjestu predviđenom za to, a ne u podforumu za obavijesti o SCC-u.

Ja sam Ibizu imao zašarafljenu u pod koliko ide i nisam imao nikakvih problema, tako da nekako vjerujem da nije o Ibizi riječ?

• Mladjo likes this
Seat Ibiza TDI (131+)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users