Jump to content

Leon CUPRA 2014

Started by drazen991 , Jan 10 2014 12:38 AM

• Please log in to reply
16 replies to this topic

drazen991
  • Administrators
  • 2205 posts
  • LocationVallis Aurea(Požega)

Najvatreniji Seat Leon stiže na tržište sa 265 i 280 KS i to u obje karoserijske izvedbe - s peterim vratima i u trovratnoj varijanti SC.Dvolitreni turbo benzinac s dvostrukim direktnim ubrizgavanjem i varijabilnim pomicanjem bregastog vratila u obje varijante snage postiže 350 Nm. Leon Cupra u seriji dolazi s ručnim šesterostupanjskim mjenjačem ili po želji sa sedamstupanjskim DSG-om, a tu su i diferencijal s ograničenim proklizavanjem, dinamička kontrola šasije i progresivni električni servo upravljač.
Izvedba sa 280 KS i DSG mjenjačem do stotke stiže za munjevitih 5,7 sekundi, a s ručnim za 5,8. Izvedba sa 265 KS neznatno je sporija i stotku s ručnim mjenjačem hvata za 5,9 sekundi. Španjolci s druge strane ističu štedljivost Cupre: prosječna potrošnja goriva za obje varijante snage iznosi samo 6,4 litre s DSG mjenjačem (Leon s peterim vratima: 6,6) i 6,6 litara s ručnim mjenjačem. Iz toga proizlaze vrijednosti emisije CO2 od samo 149 i 154 grama, a u usporedbi s prethodnikom to znači smanjenje emisija za 41 gram.
via : http://autoklub.jutarnji.hr/

usput kome se da ovdje je akneta za auto 2014, mislim da ne treba govoriti kome dati glas :icon_biggrin:
http://www.automania... ... lske_marke

Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

Posted Image[/url]

leon 1.6 16v
  • Members
  • 1105 posts
  • LocationZagreb

Možda ga je Ivan več kaparil!
Bomba je auto,super izgleda samo potrošnja?????????WTF,po teoriji troši skoro ko prosječni 1.9 tdi,vjerujem da je u praksi malo drugačije...

Mario RC
  • Moderators
  • 1309 posts
  • LocationVelika Gorica

Potrosnja mislim da je bar dupla ali dobro,sigurno se moze spustiti na otvorenom na cca 8 l,a po gradu na 10 ali onda radije uzeti nekog dizela ako je do potrosnje :) He he ,znam da je sve stvar osognog ukusa,ali meni taj leon uopce ne izgleda agresivno ni nista stovise izgleda mi ko nabrijana kia prooceed ili kako vec,puno bolja mi je bila linija prethodnika,a najljepsi leon je prva linija njega ko npr ova tri sa naslovnice foruma,ali to je moje misljenje.

đuro
  • Members
  • 4889 posts
  • LocationZagreb

ma uopce mi se fucka za potrosnju.
sve je dobro ali ove felge su banana a i sicevi bi mogli biti malo bolji tj. bez ove trake....joj ja isto trkeljam ...ma moram jos malo.: svidja mi se kak vure stoje ko u nekom starom Bugattiju - krecu od 06:00 sati
steta kaj nema boost vure...aftermarket ce raditi ziher

ma dobra kola :-)))))

Lela
  • Lela
  • Administrators
  • 2527 posts
  • LocationSplit

iskreno na pocetku mi nije bila nesto nova cupra (leon opcenito) al mi se u zadnje vrime pocela sve vise i vise svidjat

i najjaca stvar ekipa i na 5F stavlja lip od 1M :lol:

1383507_10151727127368506_1193267998_n.j

steta sta su ovi sicevi nadoplata to bi tvornicki morala imat cupra bar ova 280

seat-leon-cupra-280-sc-white-line-03.jpg

• sime-st likes this

Sedox Performance chip tuning | Dalmacija
www.sedox-performance.hr

drazen991
  • Administrators
  • 2205 posts

Mislim da je dobra vecina bila slicnog misljenja pa i sam sam na pocetku nekako bio na li la sa 5F
ali svakim danom mi je sve lijepsi...da ne govorim ST on mi je apsolutna pobjeda

Untitledddddddddddddd.jpg

đuro
  • Members
  • 4889 posts
  • LocationZagreb

sjedio sam u Cupri i iskreno auto mi se svidja jako. Preglednost, mjenjac, volan , polozaz sjedenja...sve je pogodjeno onak kak treba biti 

nista prenapadno, decentno a full dobro

Kompresor ili turbo ... u svakom slucaju nekakav fen je dobro imati 

Lela
  • Lela
  • Administrators
  • 2527 posts
  • LocationSplit

i ja sam isto ima jebene neke stvari....al sam sia iz svoje cupre u 5f i te obicne siceve nikako nemogu prozvakat u njoj

www.sedox-performance.hr

Lela
  • Lela
  • Administrators
  • 2527 posts
  • LocationSplit

sta kazete na ovu verziju :D

http://www.seat.hr/n...t-leon-st-cupra

www.sedox-performance.hr

Mario RC
  • Moderators
  • 1309 posts
  • LocationVelika Gorica

uf nije mi bas nesto,karavana da kupujem samo bi Audi dosao u obzir jer po meni imaju najljepse karavane 

Never argue with stupid people,they will drag you into their level and beat you with an experience

Lela
  • Lela
  • Administrators
  • 2527 posts
  • LocationSplit

meni je totalni fail ovo i golfa 7R sta su napravili karavane,gubi se svaka smisao hot hatch-a...a ima puno boljih karavana za ne tako ogromnu lovu

www.sedox-performance.hr

drazen991
  • Administrators
  • 2205 posts

Aj FR pa jos nekako mogu i shvatiti ali zasto su Cupru "dirali"

Lela
  • Lela
  • Administrators
  • 2527 posts
  • LocationSplit

jebiga prvo su takli golfa 6R pa onda i ovo :D

www.sedox-performance.hr

drazen991
  • Administrators
  • 2205 posts

i slutio sam da će tako biti kada sam vidio šta su od golfa napravili, lako je bilo za pretpostaviti da bi i cupra mogla imati istu sudbinu  :angry:  :wacko:

Lela
  • Lela
  • Administrators
  • 2527 posts
  • LocationSplit

www.sedox-performance.hr

Cokolino
  • Cokolino
  • Members
  • 3 posts
  • Ime i prezime:
    Josip Tonković

jel se kupuje ovo sto po hr? na njuskalu ni C od cupre :angry:

Mario RC
  • Moderators
  • 1309 posts
  • LocationVelika Gorica

Mislim da ih imas par komada na nasim cestama, ako i toliko :(

Never argue with stupid people,they will drag you into their level and beat you with an experience

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users