Jump to content

Pitanja i problemi vezani za Leon 1M

Started by đuro , Apr 13 2013 10:13 AM

• Please log in to reply
210 replies to this topic

đuro
  • đuro
  • Members
  • 4889 posts
  • LocationZagreb

Sve sto Vas god zanima ili imate problem sa navedenim modelom mozete napisati ovdje:

Kompresor ili turbo ... u svakom slucaju nekakav fen je dobro imati 

rann
  • rann
  • Members
  • 82 posts
  • LocationZagreb

nije leon već toledo ali pretpostavljam da dođe skoro na isto
skido sam turbinu prošlo ljeto na čišćenje
i do zime se začadila opet
sada kad smo je skinuli na čišćenje majstor mi veli da je malo dobila lufa ali ne tako strašno
inače potrošnja po gradu nikad nije ispod 8-9 l  (1.9 TDI 110 ks)

zanima me šta bi mogao biti uzrok većoj potrošnji i tolikom čađenju turbine
inače auto je prešao 120 000 km stvarnih

Gabre
  • Gabre
  • Members
  • 840 posts
  • LocationZagreb-Gospić

bosch pumpa ?    meni NIKAD nije takva potrošnja, ni u centru Zg po najvećim gužvama
"Better be wise by the misfortunes of others than by your own."

ivan_t
  • ivan_t
  • Members
  • 1990 posts
  • LocationKraljevica-(Rijeka)

Varijabilna turbina... cesto se zacadji i auto ide u safe mode..pogotovo gradske voznje i voznje na niskim okretajima.

moj trosi po board compu 5.4 - 5-6 litara....nikad ispod 2000 okretaja ga ne vozim,....
da ne kazem da ga mogu spustiti bez beda na 4.5 litre....ali zato moze potrositi i 7 klanja....

rann
  • rann
  • Members
  • 82 posts
  • LocationZagreb

mehaničar mi je gledo bosh pumpu i kaže da je ok
sada ni sam neznam više

Darius_KA
  • Darius_KA
  • Members
  • 504 posts
  • LocationKarlovac

Veceras mi se u voznji upalila lampica grijaca na kontrolnoj ploci i pali se i gasi...
Sta to znaci?

Gabre
  • Gabre
  • Members
  • 840 posts
  • LocationZagreb-Gospić

grijač jedan oslabio  :P 

predrag
  • predrag
  • Members
  • 1577 posts
  • LocationRijeka

Veceras mi se u voznji upalila lampica grijaca na kontrolnoj ploci i pali se i gasi...
Sta to znaci?

Provjeri jel ti rade stop svjetla, ako ne onda ti je prekidač istih, montiran je iznad pedale kočnice, lako se mijenja i novi je oko 70kn ako se ne varam..
Posted Image

Darius_KA
  • Darius_KA
  • Members
  • 504 posts
  • LocationKarlovac

da citao sam malo jucer po forumima i to je neka multifunkcijska lampica...
u 99 % slucajeva kad štop prekidac rikne blinka...
medjutim jutros vise ne blinka....i štop svjetla rade...pratit cu daljni tok :)

osim toga svijetli mi i lampica ABS-a ....al s obzirom da i kocnice cvile kad lagano kocim garant su za mjenjat plocice...

mislim da ce ic i novi diskovi i nove plocice

Gabre....da oslabio je grijac fakat...na +23  :lol2:  :respect:

Majcen
  • Majcen
  • Members
  • 14 posts
  • LocationSamobor

ako se jos kome cuje  ona pumpica zraka jako dok je motor hladan..... evo vam upute kak to popravit :
http://uk-mkivs.net/...s/t/141240.aspx

Ja to napravio jucer na svom 1.8T jednostavno je i brzo se napravi..

Ja sam koristio  M5X45 inox vijke i matice sa osiguracem.....

Gabre
  • Gabre
  • Members
  • 840 posts
  • LocationZagreb-Gospić

kad ste kod lampica, jel ima tko ideju zašto mi blinka lampica temperature motora i pijuče pri paljenju.

ima i za to topic, ali eto možda je ko u međuvremenu skužio...

promijenio sam posudu vode, senzor temp motora, provjerili instalacije, prelemili tablu, ali i idalje govno pijuče kod paljenja auta i blinka ostatak cijelo vrijeme.

grgaa
  • grgaa
  • Members
  • 982 posts
  • LocationTopolovac

mozda ali stvarno mozda imas vode u spoju na instalaciji, jesi prao motor ili ti je mozda zalilo od ispod, pa ti daje negdje nekakav kontak,

Gabre
  • Gabre
  • Members
  • 840 posts
  • LocationZagreb-Gospić

ma kakvi, da je i bilo vode osušila bi se u zadnjih godinu dana  :D 

ivan_t
  • ivan_t
  • Members
  • 1990 posts
  • LocationKraljevica-(Rijeka)

Cim auto pije vodu i morao si cirkus izvoditi da se lampica na kontrolnoj ne pali nije dobro....
Pa ventilatori se pale na 97 stupnjeva

Na tvom mjestu bi dao tlaciti sustav da se vidi ako di pusta i ako ne meni to smrdi na brtvu glave.

Isto tako provijeri ako ti sw ispravno pale ventilatori i jesi li gledao sta i pratio sitiaciju preko obd-a u voznji?

Majcen
  • Majcen
  • Members
  • 14 posts
  • LocationSamobor

... zna netko neke brojeve km kada se mjenjaju zupčasti remeni i ostale stvari uz to na 1.8T motorima ?

Gabre
  • Gabre
  • Members
  • 840 posts
  • LocationZagreb-Gospić

Cim auto pije vodu i morao si cirkus izvoditi da se lampica na kontrolnoj ne pali nije dobro....
Pa ventilatori se pale na 97 stupnjeva

Na tvom mjestu bi dao tlaciti sustav da se vidi ako di pusta i ako ne meni to smrdi na brtvu glave.

Isto tako provijeri ako ti sw ispravno pale ventilatori i jesi li gledao sta i pratio sitiaciju preko obd-a u voznji?

auto apsolutno normalno radi, niti troši vodu, temp drži normalno, dijagnostika, sve 5.

ali eto tabla blinka i pijuče.

grgaa
  • grgaa
  • Members
  • 982 posts
  • LocationTopolovac

meni jedino pada na pamet loš spoj u konektorima ili neispravan senzor

Gabre
  • Gabre
  • Members
  • 840 posts
  • LocationZagreb-Gospić

mijenjao senzor ( 2 puta - bacio pare), konektori pregeldani, posudu promijenio, jedino što sam primijetio da kada je vani vlažno vrijeme da kasnije počne pijukati i blinkati.

evo večeras je kod nas padala kiša, odnosno danas, i krenem s posla i tek mi se nakon 5km upali lampica i počne blinkati, a inače odmah pri paljenju auta.

grgaa
  • grgaa
  • Members
  • 982 posts
  • LocationTopolovac

imam jedan mali problem sa leonom več se je negdje raspravljalo o tome, ali nemogu nač. Kad krenem u nazad lagano i stisnem kočnicu nešta lupi, e a šta lupi nemam poima. disk pločice sigurno nisu jer sam ih provjerio i stoje skroz na knap tak da nema teorije da one se pomaknu sami disk isto mislim da nema šanse da se pomakne jer je stegnut sa šest vijaka, jel imao ko sličan problem i u čemu bi mogla bit kvaka

dachohr
  • dachohr
  • Members
  • 221 posts
  • LocationZagreb

imam jedan mali problem sa leonom več se je negdje raspravljalo o tome, ali nemogu nač. Kad krenem u nazad lagano i stisnem kočnicu nešta lupi, e a šta lupi nemam poima. disk pločice sigurno nisu jer sam ih provjerio i stoje skroz na knap tak da nema teorije da one se pomaknu sami disk isto mislim da nema šanse da se pomakne jer je stegnut sa šest vijaka, jel imao ko sličan problem i u čemu bi mogla bit kvaka

tak je kod mene, bio na provjeru kocnica i vele sve ok (kak to obicno biva). u zadnje vrijeme mi se niti ne cuje ali to je po meni kao da se  (zadnje) pakne pomaknu kada se disk pocne vrtit u drugom smjeru.
"The Black Rocket": Cupra bodykit, Tartarini plinski sustav

Više info: http://www.seatclubc... ... 223.0.html

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users